Ostatnimi laty coraz bardziej zwiększa się liczba osób chorujących na cukrzycę. Związane jest to z trybem życia większości z nas, brakiem aktywności fizycznej, sposobem odżywiania. Cukrzyca to typowa choroba cywilizacyjna. Nikt z nas nie chciałby się dowiedzieć, że na nią cierpi. Co jednak, gdy diagnoza już padnie?

 

 

ekosklep

Taka informacja z pewnością nie należy do przyjemnych. Nie ma jednak co płakać nad rozlanym mlekiem. Cukrzyca to poważna choroba, ale przy stosowaniu się do zaleceń specjalistów można z nią żyć długie lata. Co więcej, może to być życie radosne i dające mnóstwo satysfakcji. Jedną z najważniejszych zasad jest przestrzeganie diety cukrzycowej. Twój lekarz z pewnością powie Ci, co możesz jeść, a czego powinieneś bezwzględnie unikać. Musisz go słuchać absolutnie i w każdym calu, nawet o krok nie odstępując od jego nakazów. Dieta dla diabetyka może Ci się początkowo wydać dość restrykcyjna, a nawet bezwzględna, wierz mi jednak, że istnieją choroby, które znacznie bardziej ograniczają swobodę pacjenta. A chyba warto się postarać dla swojego zdrowia, prawda? Jeśli nowy jadłospis wydaje Ci się mało atrakcyjny, radzę Ci poszukać pomocy i wskazówek. Z cukrzycą zmaga się sporo osób, dlatego powstało już wiele pomysłów na ułatwienie i uprzyjemnienie egzystencji pacjenta.
Sprawdź przepisy
Warto przejrzeć przepisy diety cukrzycowej. W książkach, czasopismach i Internecie jest ich cała masa, więcej na stronie dietmap.pl/pl/diety/dieta-cukrzycowa-dietmap Nie wszystkie muszą przypaść Ci do gustu, ale z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Jest ich tak wiele, że wystarczy, aby stworzyć urozmaicony jadłospis na długi czas. Jedzenie zalecone przez lekarza wcale nie musi być niesmaczne. Wystarczy tylko trochę wysiłku i kreatywności. A gdy już nabierzesz wprawy, być może sam zaczniesz wymyślać zdrowe dla Ciebie i pyszne potrawy. Cukrzyca może się stać dla Ciebie wręcz okazją do rozwoju własnych talentów kulinarnych. Tylko pamiętaj – koniecznie podziel się swoimi przepisami z innymi. Być może ułatwisz komuś pogodzenie się z tym, że cierpi na jedną z najpopularniejszych chorób cywilizacyjnych naszych czasów.