Konto oszczędnościowe to jeden z najskuteczniejszych sposobów na oszczędzanie środków pieniężnych, który nie nadwyręży zbytnio naszego domowego budżetu. Konta oszczędnościowe wyróżniają się przede wszystkim wygodą prowadzenia oraz efektywnością. To nie tylko idealny sposób na gromadzenie oszczędności, ale również metoda na sukcesywne pomnażanie zysków.wrzucanie oszczędności do skarbonki

W ostatnich latach konta oszczędnościowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków. Przez niektórych uważane są nawet za ciekawą alternatywę wobec lokat bankowych. Zdarza się, że są porównywalnie oprocentowane do lokat, a jednocześnie nie posiadają tak restrykcyjnych ograniczeń – można z nich w dowolnym momencie wybrać pewną sumę pieniędzy bez obawy o utratę środków. Założenie konta oszczędnościowego może stanowić również znacznie lepszą mobilizację do oszczędzania niż np. gromadzenie środków na zwykłym koncie oszczędnościowo-rozliczeniowym, które jednocześnie nie gwarantuje nam pomnażania naszych zysków.

Konto oszczędnościowe stanowi dodatkowy rachunek bankowy, który można założyć do rachunku bieżącego. Można więc uznać go za swoiste subkonto. Operacje, jakie możemy wykonywać w ramach konta oszczędnościowego, ograniczają się jednak do dokonywania wpłat i wypłat środków, a celem nadrzędnym jest oczywiście oszczędzanie. Warto wspomnieć również, że dzięki oprocentowaniu regularnie naliczane są odsetki, które sukcesywnie powiększają nasz zysk.

Konto oszczędnościowe zakłada się w bardzo prosty sposób. Bank, w którym posiadamy konto oszczędnościowo-rozliczeniowe zakłada dodatkowy rachunek właściwie od ręki. Kiedy poznamy jego numer, możemy sukcesywnie wpłacać na niego dowolną ilość środków. Zanim jednak założymy konto oszczędnościowe, powinniśmy bardzo dokładnie zapoznać się z różnymi możliwościami obecnymi na rynku. Pomocny może okazać się wiarygodnie przygotowany ranking kont oszczędnościowych wrzesień 2014 lub też porównanie kont oszczędnościowych, które bardzo często można spotkać w profesjonalnych czasopismach, czy też na serwisach internetowych związanych z tematyką finansową.