Konta osobiste są w największej ilości używaną metodą depozytu, gdyż w teraźniejszych czasach ludzie dysponują sporymi sumami pieniędzy i rzecz jasna bardziej dogodnie jest posiadać pieniądze na kontach osobistych a niżeli mieć je w formie gotówki. Konta osobiste, ma okazję założyć każdy, gdyż potrzeba być osobą która ukończyła osiemnasty rok życia, by mieć możliwość otworzyć swoje konto osobiste.wrzucanie oszczędności do skarbonki

Konta osobiste, w uzależnieniu od oferty, mogą mieć wiele rozmaitych możliwości, jakie mają za zadanie uprościć użytkowanie tego rodzaju konta każdemu chętnemu. Przeważnie konta osobiste umożliwiają w szybki i komfortowy sposób pobierać środki z konta. Jednak zazwyczaj każdy bank programuje maksymalną normę kwotową na każdy dzień którą jest możliwość pobrać, będąc posiadaczem konta osobistego. Konta osobiste też posiadają w wielu bankach opcję debetu. Chodzi o to, że w przypadku transakcji zdarzy się tego typu sytuacja, że nie wystarczy na koncie środków, to może ilość środków na koncie spaść na sumę ujemną i w sytuacji wpłaty jakichkolwiek środków, uzupełniają one taki debet.

Konta oszczędnościowe są zdecydowanie inne a niżeli konta osobiste, dlatego że nie jest wcale łatwo wypłacić środki z takiego konta. Przede wszystkim jak sama nazwa już podpowiada, konta oszczędnościowe mają wspierać w przechowaniu pieniędzy, przez posiadanie na określonych warunkach jakiejkolwiek kwoty na koncie. Konta oszczędnościowe dają możliwość odkładać nawet małe sumy pieniędzy i pozyskiwać na ich posiadaniu na koncie, przez kilkustopniowe znaczniki procentowane, które zapewnia bank. Niezwykle ważną cechą konta oszczędnościowego jest fakt, że zezwala ono całkowicie zarządzać funduszami a także oszczędnościami, które gromadzi się na koncie. Dzięki temu jest możliwość posiadać pełną kontrolę nad finansami, jakie trzyma się na tego rodzaju koncie.

Lokaty terminowe, są szczególnie po to, by przez pewien czas ulokować finanse na lokacie i pozyskać określoną sumę przez oprocentowanie, które daje bank na daną sumę. Oczywiście rodzaj oprocentowania, uzależniona jest w bardzo dużym stopniu od kwoty, jaką planujemy przeznaczyć na lokatę terminową. Lokaty terminowe, zakładane są na określony okres czasu i nie ma opcji pobrania pieniędzy, przed upłynięciem takiego terminu. Jedyna opcja pojawia się w chwili, gdy będziemy na pewno chcieli rozwiązać lokatę. Należy jednak być świadomym, że w takim momencie traci się możliwość na zdobycie dodatkowych finansów z oprocentowania, jakie zostały nałożone na lokatę terminową.