W dzisiejszych czasach lokaty bankowe nie zawsze są idealną formą oszczędzania pieniędzy. Wprawdzie nadal cieszą się ogromną popularnością i nierzadko mogą zaoferować naprawdę świetne oprocentowanie, to coraz więcej osób zaczyna poszukiwać alternatywnych źródeł wzbogacenia się. Prym wiodą przede wszystkim różnego rodzaju produkty inwestycyjne, takie jak akcje oraz fundusze. Nawet najlepsza lokata w banku (która może osiągać nawet około 5 procent), nie jest w stanie przebić na przykład dziesięciu procent w przypadku funduszy. Niemniej jednak jeżeli weźmiemy pod uwagę ryzyko inwestycyjne – w przypadku lokaty praktycznie jego brak, to może się okazać, że i tak jest to idealna inwestycja.Background Of Polish Banknotes And Coins

Fundusze inwestycyjne

W przypadku funduszy inwestycyjnych, mamy do wyboru samodzielne inwestowanie w tego rodzaju instrumenty finansowe albo skorzystanie z pomocy doradców różnego rodzaju. Dzięki nim mamy możliwość wybrania naprawdę dobrych ofert, jednak musimy liczyć się z koniecznością zapłacenia prowizji o jakiejś określonej wielkości. Nie jest to idealne rozwiązanie dla osób, które posiadają małe ilości pieniędzy, gdyż prowizja może niemal wynosić tyle samo, co nadwyżka z takiej inwestycji (na którą często trzeba czekać określoną ilość czasu – to może być duży minus).

Akcje

Akcje z kolei to zupełnie bardziej agresywny sposób inwestowania niż nawet najlepsze lokaty. To taki instrument, który jest ogromnie ryzykowny i nawet jeżeli mamy jakąś wiedzę w tym temacie to możemy stracić choćby wszystkie swoje zainwestowane fundusze. To ogromne ryzyko i z całą pewnością bardzo duży dyskomfort psychiczny. Inwestując w akcje musimy być przygotowani na to, że cały czas musimy być online i monitorować różnego rodzaju wskaźniki, indeksy. Lokata to jednak swoboda i ogromny komfort psychiczny. Nie martwimy się w ogóle o swoje pieniądze, możemy spokojnie wyjechać na urlop, wrócić i zobaczyć odsetki na koncie – to świetne rozwiązanie.

Z kolei oferty lokat porównasz sprawdzając ranking lokat październik 2015.