Lokaty bankowe od wielu już lat uznawane są za jeden z najbezpieczniejszych produktów oszczędnościowych i pomimo, iż oprocentowanie do najwyższych nie należy, a co za tym idzie zyski nie są wysokie, to w dalszym ciągu cieszą się one dużą popularnością wielu klientów. Brak jakiegokolwiek ryzyka utraty kapitału i pewny zysk, są mocnymi argumentami przemawiającymi za tego typu ofertą. Czym się zatem kierować, aby spośród wielu produktów bankowych wybrać tylko najkorzystniejsze i najlepsze lokaty.wrzucanie oszczędności do skarbonki

Przede wszystkim należy pamiętać, że oprocentowanie to nie wszystko. Wielu przyszłych deponentów uważa je za wyznacznik opłacalności danej oferty i z pewnością mają rację, gdyż współczynnik ten określa nasz potencjalny zysk, jednak należy mieć na uwadze, że to nie jedyny czynnik, na którym należy się skupiać. Bardzo istotne znaczenie ma również wysokość lokaty, częstotliwość kapitalizacji odsetek i czas na jaki zdecydujemy się zdeponować środki.

Oprocentowanie najlepszych lokat bankowych listopad 2013 jest sprawą jasną. Im wyższe, tym więcej pozwoli zyskać, ale jaki wpływ na zyski ma kapitalizacja odsetek? Przede wszystkim warto wiedzieć, że pod pojęciem kapitalizacji kryje się mechanizm dopisywania do wniesionego depozytu wartości naliczonych odsetek. Skutkuje o tym, że co pewien czas depozyt zostaje powiększony o pewną sumę pieniędzy i kolejne naliczanie odsetek odbywa się już od powiększonej kwoty, a co za tym idzie odsetki będą wyższe. Warto zatem zadbać o to, by kapitalizacja odbywała się możliwie jak najczęściej, wtedy mamy większą szansę na korzystniejsze zyski.

Nie bez znaczenia dla przyszłych profitów jest także długość trwania umowy. Z reguły im dłuższy okres deponowania środków, tym większe oprocentowanie lokat, zatem warto rozważać oferty długoterminowe, przy czym należy pamiętać o konieczności zamrożenia depozytu na długi czas, bowiem wcześniejsze wycofanie się z umowy spowoduje przepadek odsetek i brak jakiegokolwiek zysku. Warto także wiedzieć, że wartości oprocentowań zawsze podawane są w skali roku, zatem lokaty krótkoterminowe w gruncie rzeczy będą miały niższe oprocentowanie niż to, które znajdziemy w ofercie. Ponadto każdy zysk wypracowany z odsetek obłożony jest 19% podatkiem, co sprawia, że realne zyski są w rzeczywistości o tyle procent niższe. Warto o tym pamiętać sprawdzając najnowszy ranking lokat – najlepsza lokata maj 2016, aby spośród bogatej oferty produktów oszczędnościowych wybrać ten, który będzie najkorzystniejszy i najbardziej opłacalny.