Niezwykle korzystną ofertę kredytu hipotecznego oferuje PKO Bank Polski, który posiada stabilną i ugruntowaną pozycję na rynku bankowości. Ten produkt finansowy otrzymał w 2013 roku statuetkę Złoty Bankier, która jest nagrodą przyznawaną przez portal Bankier. pl. Podmiotami odpowiedzialnymi za tą ofertę są zarówno PKO Bank Polski oraz PKO Bank Hipoteczny, które należą do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Jakie korzyści można odnieść biorąc ten kredyt? Na co można przeznaczyć środki? Kto może z niego skorzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

 

kredyty gotowkowe

Same korzyści

Jedną z ważniejszych zalet kredytu hipotecznego Własny Kąt jest możliwość negocjowania warunków cenowych, które i tak w punkcie wypadają atrakcyjnie na tle konkurencji. Bank umożliwia także sfinansowanie aż do 90% kosztów nieruchomości, co oznacza, że wkład własny wynosić musi zaledwie 20%. Co ważne, najdłuższy okres kredytowania może zostać ustalony na 35 lat. Dodatkową korzyścią jest dość oryginalna możliwość skorzystania z wakacji kredytowych, podczas których kredytobiorcy mogą zawiesić spłatę jednej raty. Okres karencji w spłacie kapitału wynosi 36 miesięcy i obowiązuje podczas realizacji inwestycji. Listę zalet zamyka wymagane minimum formalności, a dokładniej brak obowiązku dostarczenia odpisu z księgi wieczystej, w przypadku gdy nieruchomość występuje w Centralnej Bazie Ksiąg Wieczystych. Sprawdź ranking kredytów hipotecznych w maju 2015 na konta-oszczednosciowe.blogspot.com
Przeznaczenie kredytu

Kredyt hipoteczny uzyskany w PKO Bank Polski przeznaczyć można na zakup nieruchomości, w tym domu, mieszkania, a także działki pod budowę. Regulamin tej oferty pozwala także na spłatę innych kredytów mieszkaniowych zaciągniętych w konkurencyjnych bankach. Dodatkowo, klienci mogą przeznaczyć 25% uzyskanej kwoty na dowolny cel, na przykład zakup nowego samochodu.
Karta Dużej Rodziny

W wyjątkowo korzystnej sytuacji znajdują się rodziny, które posiadają Kartę Dużej Rodziny. Mogą one skorzystać z obniżenia prowizcji o 50% w stosunku do oferty standardowej oferowanej w danym momencie przez bank. W takim przypadku nie nalicza się także opłat za określenie wartości nieruchomości, nadzór inwestycji jeszcze przed wypłatą transzy kredytu, nadzór nieruchomości przez podpisaniem umowy o udzielenie kredyty hipotecznego oraz kontroli kredytowej, która ma na celu potwierdzenie właściwego wykorzystania środków.

Warto pamiętać, że oferta ta nie łączy się z innymi specjalnymi promocjami obowiązującymi w PKO Banku Polskim, a także niemożliwe jest uzyskanie dodatkowych upustów przy korzystaniu z innych produktów tego banku.