Niestety, multum osób wpada w finansową pułapkę, choć po części są sami sobie winni. Spirala zadłużenia polega na tym, że dłużnik jest zmuszony do zaciągnięcia kolejnej pożyczki z powodu braku zdolności do spłaty poprzednich zobowiązań. Z takiej sytuacji jest bardzo trudno wyjść, dlatego najlepiej, jeśli do niej nie dopuścimy. pieniadze

Nie powinniśmy zbyt pochopnie podejmować decyzji o zaciągnięciu pożyczki. Lepiej poczekać kilka lat z kupnem samochodu lub całkiem zaniechać tej przyjemności, jeśli nie posiadamy na nią wolnych środków finansowych. Jeśli rozejrzymy się dookoła, zauważymy wiele osób z poważnymi problemami finansowymi. Ratunkiem dla nich może być kredyt konsolidacyjny, jednak takie osoby w świetle bankowych zwyczajów nie posiadają często zdolności kredytowej. Jeśli Kowalski wykazuje dochody w wysokości 2500 zł, a jego sumaryczna miesięczna rata kredytów wynosi np. 2100 zł, to jak można mówić o jakiejkolwiek zdolności kredytowej, którą trzeba wykazać w przypadku chęci połączenia kredytów w jeden nowy? Okazuje się jednak, że wiele instytucji bankowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i daje możliwość zaciągnięcia nowego zobowiązania. Jest to ogromne ułatwienie i szansa na wyjście na prostą.

Konsolidacja kredytów skutkuje tym, że miesięczna rata jest znacznie niższa, a okres kredytowania się wydłuża. Inną stroną medalu jest fakt, że koszt kredytu zwiększa się, co z pewnością odczujemy na własnej kieszeni w dłuższej perspektywie. Jednak bardzo często kredyty konsolidacyjne są jedynym rozwiązaniem, dlatego nie powinniśmy obawiać się tej propozycji ze strony banku. Jeśli nie radzimy sobie ze spłatą wszystkich zobowiązań, spróbujmy je połączyć. Warto zajrzeć w rzetelny ranking kredytów konsolidacyjnych, ponieważ nawet niewielka różnica jakie posiada oprocentowanie kredytów konsolidacyjnych w 2014 roku czy prowizji może skutkować tym, że koszt danego kredytu będzie wyższy o dobre kilka tysięcy złotych. W dobie dzisiejszego, powszechnego dostępu do sieci, jest to dziecinnie proste – wystarczy wpisać odpowiednie hasło w wyszukiwarkę internetową, by znaleźć rzetelny ranking z ofertami.