Zainteresowanie kredytami hipotecznymi z roku na rok wzrasta. Młodzi ludzie zaraz po ślubie chcą mieć swoje miejsce na ziemi, z którego nikt ich już nie wyrzuci. Szczególnie wielkim zainteresowaniem cieszą się takie kredyty z dopłatami. Program rządowy zakłada dopłaty do kredytów dla osób, które kupują swoje pierwsze mieszkanie. Jakie warunki trzeba spełniać, aby zakwalifikować się do tego programu?przedsiebiorstwa

 

  • – kredytobiorcy nie mogą mieć własnego mieszkania (nawet w przeszłości)
  • – wiek do 35 lat. W przypadku małżeństw decyduje wiek młodszego małżonka.
  • – zakup mieszkania wyłącznie z rynku pierwotnego nieprzekraczającego 75 m2 w przypadku mieszkań, 100m2 w przypadku domu jednorodzinnego.
  • – kredytowanie co najmniej 50% wartości nieruchomości na okres co najmniej 15 lat.
  • – cena 1m2 nie powinna przekraczać wskaźnika dla danego województwa

Każdy kto spełnia te wymagania może ubiegać się o kredyt z dopłatą. Jest to ułatwienie w spłacaniu zobowiązań finansowych na tak długi okres. Dlatego wiele osób decyduje się na to. Kredyt mieszkaniowy to obciążenie wieloletnie, dlatego takie ułatwienia, które wprowadza rząd przekonują ludzi, że warto z nich korzystać. Chcesz znaleźć najlepszy kredyt mieszkaniowy? Warto sprawdzić wiele ofert banków, aby wybrać tę, która będzie najbardziej korzystna. To, że państwo dopłaci do naszego zobowiązania wcale nie znaczy, że nie musimy szukać najlepszych dla siebie warunków. Dobrze jest sprawdzić ranking kredytów mieszkaniowych, aby zobaczyć, który bank przygotował w tym czasie najlepszą ofertę(najtańszy kredyt hipoteczny styczeń 2015)

Nie warto również ślepo wierzyć w rankingi, gdyż jest to tylko informacja ogólna. Możemy dzięki temu wykluczyć droższe oferty, a zainteresować się tańszymi. Kredyty hipoteczne są doskonałym sposobem na realizację marzeń. Trzeba jednak poświęcić sporo czasu, aby znaleźć ten najlepszy i w przyszłości nie żałować, że się na niego zdecydowaliśmy.