Za najlepszą lokatę można uznać taką, która posiada jedno z najwyższych oprocentowań dostępnych na rynku bankowym. Warto o tym pamiętać przy wyborze konkretnej lokaty i sięgać po ranking lokat udostępniany na stronach internetowych konkretnych banków, w gazetach podejmujących tematy bankowe oraz na sprawdzonych stronach internetowych. wrzucanie oszczędności do skarbonki

Oprocentowanie lokaty

Oprocentowanie lokat jest wyższe od oprocentowania zwykłego konta bankowego czy konta oszczędnościowego. Można jednak zauważyć, że oprocentowanie lokat bardzo różni się pomiędzy sobą w zależności od tego, w jakim banku prowadzone są lokaty bankowe marzec 2016. Dlatego warto przed założeniem lokaty wybrać bank, który przewiduje wysokie oprocentowanie dla lokat. W dalszej kolejności warto także przyjrzeć się, jakie oprocentowanie jest przewidziane dla konkretnych rodzajów lokat zakładanych w naszym banku i dopiero wybrać najlepszą dla nas opcję lokaty.

Porównanie lokat bankowych

Zwykle porównanie lokat, dokonywane na jakiejś fachowej stronie internetowej nie ogranicza się do porównania jedynie oprocentowania lokat. Brany jest także pod uwagę okres czasu, na jaki lokata może zostać założona oraz sposób założenia lokaty. Zbierane są informacje od klientów różnych banków dotyczące tego, jak długo musieli oczekiwać na swoją kolej w banku, ile czasu zajęło im założenie lokaty oraz, w jaki sposób mogli rozporządzać swoją lokatą przez cały czas trwania umowy. Brane są także pod uwagę ogólne dane dotyczące banków oferujących lokaty i sprawdza się, czy są to banki stabilne z ugruntowaną pozycją na rynku finansowym czy jednak nowe instytucje, co do których stabilności nie można mieć pewności.

Ranking lokat bankowych

Ranking lokat, na podstawie którego najbezpieczniej jest wybrać najlepszą dla siebie lokatę, na pierwszym miejscu wśród dostępnych kryteriów stawia oprocentowanie lokat oraz okres czasu, na który lokaty mogą zostać zakładane. Najwyżej stawia te banki, które umożliwiają wyjęcie odpowiednio pomnożonej sumy pieniędzy nawet po miesiącu trwania lokaty. Następnie stawiają punkty bankom za sposób, w jaki obsługują klientów w czasie trwania umowy o lokatę. Wysoko oceniają te banki, które pozwalają jak najwięcej spraw załatwić w sposób mobilny. Duże znaczenie posiada także fakt, ile czasu zajmuje klientowi zamknięcie lokaty oraz po jakim czasie pieniądze przechowywane dotąd na lokacie znajdują się na jego koncie głównym.