Wybierając po raz pierwszy ofertę konta firmowego można być bardzo zdezorientowanym, szczególnie że większość osób ma mylne przeświadczenie, że są one dokładnie tym samym, co konta osobiste. Podpisując umowę na konto firmowe sprawdzajmy więc, czy odpowiada ono wymogom naszej firmy czy nam jako osobom prywatnym. Dzięki temu można się ustrzec w przyszłości poważnych problemów z ogromnymi opłatami.

Najpierw sprawdź warunkikonto bankowe

Rzetelne i dokładne przejrzenie umowy to podstawa do tego, by złożyć pod nią podpis. I jak się okazuje, znacząca część klientów nie doczytuje nawet pierwszej strony, nie mówiąc już o przejściu dalej i sprawdzeniu szczegółowej tabeli opłat i prowizji. Warto zapamiętać, że rachunek firmowy jest przeznaczony dla całej firmy i to cała firma będzie z niego korzystała np. w celu realizacji płatności. A tych mogą być setki w ciągu każdego miesiąca, z czego każda wiąże się z dodatkową opłatą, którą należy pokryć z własnej kieszeni. Dlatego podpisywanie umowy bez wcześniejszego sprawdzenia, ile będzie nas właściwie kosztowało prowadzenie konta, jest ogromną nieuwagą i ma często przykre finansowe konsekwencje.

Przejrzyj inne oferty

Rzadko się zdarza, by wybór pierwszej oferty był wyborem ostatecznym. Zazwyczaj przedsiębiorcy sprawdzają kilka różnych propozycji banków dotyczących prowadzenia firmowego rachunku, zanim zdecydują się na finalną decyzję i podpisanie umowy. Takie zachowanie jest wyjątkowo przezorne i bardzo ważne, ponieważ pozwala na znalezienie idealnej oferty doskonale dopasowanej do naszych potrzeb. Nierzadko najlepsze konto firmowe nie musi być tym reklamowanym w mediach czy wciskanym nam przez przedstawiciela banku, ale może być normalnym kontem na normalnych warunkach bez żadnych rabatów, które po okresie promocyjnym zamieniają się w monstrualne opłaty.

Sprawdź dodatkowe opcje

W celu ułatwienia swojej firmie funkcjonowania w świecie biznesu możesz sprawdzić, czy wybrane przez Ciebie darmowe konto firmowe posiada jakieś dodatkowe opcje. Mogą to być np. takie funkcje jak walutyzacja konta (możliwość prowadzenia podwójnego rachunku, jednego w obcej walucie) czy bezpłatne przelewy do urzędów państwowych jak urząd skarbowy czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wśród częstych dodatków pojawiają się na przykład oprocentowania konta firmowego (z reguły są one nieprocentowe) czy możliwość uzyskania darmowych przelewów zewnętrznych w nielimitowanej miesięcznej liczbie.